KPY osallistuu ensimmäistä kertaa Sijoittaja 2026 -tapahtumaan, joka järjestetään Helsingin Messukeskuksessa keskiviikkona 25.11.2026 klo 9–19. Toimitusjohtaja Anssi Lehikoinen pitää Talous-lavalla puheenvuoron KPY:n sijoituskokonaisuudesta ja osallistuu pörssitulokkaiden toimitusjohtajien paneelikeskusteluun.
Sijoittaja 2026 kokoaa yhteen yksityissijoittajia, sijoitusalan ammattilaisia ja yritysten talous- ja rahoitusjohtoa sekä muita sijoittamisesta kiinnostuneita. Tapahtuma on kävijöille maksuton, mutta edellyttää rekisteröitymistä.
Lehikoisen puheenvuorossa ”KPY rakentaa merkittävää tase- ja rahastokokonaisuutta” avataan KPY:n sijoitusstrategiaa sekä sitä, miten yhtiö rakentaa omistaja-arvoa infrastruktuuri-, private equity- ja tasesijoitussalkkujen kautta.
Myöhemmin päivällä Lehikoinen osallistuu Pörssitulokkaat Helsingin pörssi -paneelikeskusteluun. Panelisteina ovat myös Auroora Yhtiöiden toimitusjohtaja Antti Rauhala, Frameryn toimitusjohtaja Samu Hällfors ja Reaktor Groupin toimitusjohtaja Pekka Horo. Keskustelua moderoi Arvopaperin päätoimittaja Ninni Myllyoja.
KPY Sijoittaja 2026 -tapahtumassa
Keskiviikko 25.11.2026 klo 9–19, Messukeskus Helsinki
- Klo 13.00, Talous-lava: KPY rakentaa merkittävää tase- ja rahastokokonaisuutta. Puhujana KPY:n toimitusjohtaja Anssi Lehikoinen.
- Klo 17.35, Talous-lava: Paneelikeskustelu: Pörssitulokkaat Helsingin pörssi. Panelisteina Anssi Lehikoinen (KPY), Antti Rauhala (Auroora Yhtiöt), Samu Hällfors (Framery) ja Pekka Horo (Reaktor Group). Moderaattorina Ninni Myllyoja (Arvopaperi).
Tervetuloa KPY:n osastolle 1b20!
Lisätietoa tapahtumasta ja ohjelmasta: Sijoittaja 2026 – ohjelma ja tapahtumatiedot
